piątek, 13 stycznia 2017

Sala zabaw Fikołki w Arkadii

Sala zabaw Fikołki mieści się w CH Arkadia na ostatnim poziomie, tuż obok Multikina.


W niedzielę, 8 stycznia, mieliśmy okazję uczestniczyć tam w przedstawieniu dla dzieci pt. "Pinokio" w wykonaniu świetnych aktorów z warszawskiego teatru Capitol. Jesteśmy bardzo zadowoleni, obie córki w wieku 3 i 5 lat bawiły się na występie znakomicie. Przedstawienie było krótkie (około 30 minut), dostosowane do możliwości skupienia uwagi u dzieci, aktorzy zachęcali oglądające dzieci do wspólnego śpiewania i pokazywania paluszkami. Była spora frekwencja, a większość dzieci co chwila wybuchała śmiechem, dało się też słyszeć kilka odważniejszych komentarzy ze strony starszych dzieci. Po spektaklu, dla chętnych, była również możliwość rozwiązania dodatkowych zagadek i quizów. 


Kolejne występy w tej sali są zaplanowane na 15 i 22 stycznia 2017, wystawiana będzie Calineczka i Tajemnica Lampy Alladyna. Natomiast 29 stycznia przewidziane są warsztaty teatralne dla dzieci.

Wstęp na sam teatrzyk kosztuje 5zł więc niedrogo. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jak dzieci zobaczą ogromną konstrukcję ze zjeżdżalniami, torem przeszkód, labiryntem, siecią Spidermana i specjalnym torem do zjeżdżania na jabłkach niczym z górki śniegowej, to raczej trudno będzie rodzicowi odmówić milusińskim swobodnej zabawy i przekonać, że przyszliśmy tu "tylko" oglądać teatrzyk...

Za pobyt na sali zabaw trzeba już jednak odpowiednio drożej zapłacić: godzina zabawy w weekend   dla jednego dziecka kosztuje 22zł, dwie godziny 33zł, trzy godziny 41zł, a bilet całodzienny bez limitu czasowego to 45zł. W opcjach powyżej 2 godzin zabawy, bilet na niedzielny teatrzyk jest wliczony w cenę. My wybraliśmy właśnie opcję dwugodzinnej zabawy połączonej z przedstawieniem, co wydało nam się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Tańszym rozwiązaniem jest wykupienie miesięcznego abonamentu dla dziecka za 99zł, jednak ta opcja dostępna jest tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. W trakcie tygodnia bilety godzinowe i dzienne są również odpowiednio tańsze: 17, 27,32 i 36zł.

Zaraz po przejściu przez specjalne bramki wejściowe, na samym środku sali znajduje się wspomniana konstrukcja, która gromadzi większość atrakcji dla dzieci. Dzieci mogą z konstrukcji wspiąć na kolejne piętro, rodzice mają zakaz wstępu na konstrukcję, ale z dwóch stron są dla nich dostępne schody. 

Na piętrze funkcjonuje kawiarenka, gdzie można sobie zjeść coś słodkiego i zamówić napoje. Główna oferta to ciastka, tarty, gofry i naleśniki. Za czarną kawę i Brownie zapłacimy 20zł. W części kawiarnianej jest wydzielony osobny kącik dla najmniejszych dzieci, w którym znajdziemy m.in. kilka bujaczków, domek i basen z piłkami. Oprócz głównej konstrukcji, Fikołki proponują dzieciakom również 12 tras ścianki wspinaczkowej, Jest tu też mini-boisko do gry w piłkę nożną i do koszykówki.


Poza częścią do zabawy, są też sale przeznaczone na specjalne warsztaty, np. kulinarne, robotyka itp. Jest też kilka odrębnych sal, w których można urządzić urodziny dla dzieci.


Jest niewielka część przewidziana na szatnię, wieszaki, zamykane na klucz szafki dla dzieci i dla rodziców. Toalety odpowiednio przystosowane do małych dzieci, osobne pomieszczenie do przewijania maluszka z dużym blatem, zlewem, krzesełkiem. Dodatkowo toaleta dla niepełnosprawnych, z której korzystają też osoby dorosłe. 


Ogólnie, z pobytu w Fikołkach jestem bardzo zadowolona, chociaż trzeba przyznać, że miejsce jest nastawione raczej na masowego klienta galerii handlowych. Nie spodziewałam się jednak kameralnej atmosfery odwiedzając jedno z większych centrów handlowych w Warszawie. Mogę powiedzieć, że sala spełniła w 100%  moje oczekiwania, a na kolejne przedstawienie dla dzieci na pewno się jeszcze wybierzemy. Sala ma w swojej ofercie ciekawe warsztaty i atrakcje sezonowe, aktualnie można zapoznać się z propozycją półkolonii dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz