wtorek, 19 maja 2015

CSS, SEO i inne potworki

Pewnie wszyscy moi czytelnicy (a nie sądziłam, że jest ich aż tylu...;-), zastanawiacie się kiedy będzie kolejny wpis.

Pewnie myślicie sobie tak: kolejna blogerka szybko wystartowała, wrzuciła kilka postów i po kilku dniach skończył jej się zapał, wena i w ogóle postanowiła wrócić do swojego poukładanego życia, co niektórzy nazywają tajemniczo strefą komfortu. Czyli matka dwójki dzieci nie daje znowu rady się ogarnąć...

A jednak zaskoczę Was. Blogowanie mnie coraz bardziej wciąga. Im bardziej się w to zagłębiam, im więcej ciekawych blogów oglądam, tym bardziej widzę jaka jestem początkująca i że przez przypadek odsłoniłam kawałek góry lodowej...

Przy wrzucaniu moich wpisów na bloga, najbardziej wkurza mnie to, że nie potrafię jakoś ładnie zaprezentować treści, ciekawie tego poukładać, nie podoba mi się szata graficzna, a jednocześnie mam obecnie za małą wiedzę, żeby coś tutaj zmienić. Spędziłam trochę czasu próbując wybrać odpowiedni szablon i układ na Bloggerze i żadna z dostępnych propozycji nie jest dla mnie zadowalająca. Konto założyłam na Bloggerze, gdyż chciałam faktycznie szybko wystartować i zobaczyć czy blogowanie w ogóle mnie kręci, czy to jest coś czym chciałabym się poważniej zająć. I okazuje się, że mnie to nawet całkiem rajcuje, ale możliwości, które oferuje mi takie darmowe konto nie są dla mnie zadowalające. Normalnie powiedziałabym: Idź i Zrób czyli zmień sobie tę platformę. Ale jak już zmieniać, to chciałabym wiedzieć co mnie czeka gdzie indziej. Pojawia się oczywiście pytanie czy to ma być darmowe czy to ma być profesjonalne. Jeśli jednak uznaję, że ciągle się bawię i darmowa strona mi jeszcze jakiś czas wystarczy, to czy może Wordpress jest lepszy od Bloggera, a jeśli tak to w czym? A może wybrać jakąś platformę alternatywną? A może nauczyć się samej napisać porządną stronę?

Dotarłam więc do momentu gdzie czas zmierzyć się z pierwszym technicznym potworkiem, którego napotkałam na swojej ścieżce blogowania. Dla mnie jest to CSS. No właśnie, i zamiast pisać bloga, wciągnął mnie aktualnie darmowy kurs CSS dostępny tutaj http://kodcss.pl/.  Siedzę teraz po nocach i próbuję się w tym jakoś odnaleźć.

Drugi potworek, który stanął na mojej drodze nazywa się SEO. Pozycjonowanie już od dawna uważałam za bardzo ciekawe, tylko że absolutnie nie mam na razie zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, jak to się je i z czym.

"Twoja strona odniesie sukces w internecie, gdy będzie na pierwszych wynikach wyszukiwania", próbuję się tego dowiedzieć odwiedzając http://poradnik-seo.pl/.

Takich potworków jest oczywiście o wiele więcej, ale te dwa uznałam na początek za najciekawsze.

A może, jeśli ktoś mądry i doświadczony mnie czyta, da mi jakąś Dobrą Radę na początek?


3 komentarze:

  1. Ja też chętnie z dobrej rady skorzystam! Również z dwójką maluchów oram pazurami swojego bloga... Nie mam pojęcia o HTML i CSS, etc... Chyba często wymyślam koło na nowo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam - ja absolutnie nie jestem zorientowana w tych kwestiach (szczególnie w CSS). Co do SEO mogę polecić Ci blog kameralna.com.pl - tam Autorka pisze bardzo wartościowy cykl"Kulisy blogowania" i miedzy innymi napisała e-book "Jak pozycjonować bloga" polecam :) pozdr.

    OdpowiedzUsuń